Üretim

Döküm

MARFOM'da; müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için, müşteri talepleri doğrultusunda, çeşitli yoğunluk, ebat, istenilen şekil ve fiziksel özellikte üretim yapabilme teknolojisi mevcuttur.

MARFOM; sürekli (continuous) döküm hattı ile, Hard süngerden Elasto süngere, Soft süngerden Upper (HR) süngere, Visko süngerden Nanfla (alev almaz) süngere kadar istenilen renk ve yoğunlukta döküm yapabilme teknolojisine sahiptir.

MARFOM, Alman HENNECKE firması tarafından üretilen, tam otomasyonlu ve yüksek basınçlı döküm teknolojisine sahip olup, bu teknoloji ile üretilen süngerlerin hücre yapısı düzenli ve stabildir. Bu teknoloji sayesinde MARFOM'da; Türkiye, Avrupa, Amerika ve İngiltere standartlarında ve istenilen özelliklerde "Esnek Poliüretan Sünger" üretimi yapılabilmektedir.

Kesim

Blok Kesim

Kontinu bloklar, geniş stok havuzundan alınarak; otomatik giyotin makinesi ile ebatlandıktan sonra müşteri istekleri doğrultusunda ebatlı blok halinde direkt olarak müşteriye veya spesifik ölçülerde kesilerek ikinci bir kesim işlemi uygulanmak üzere ilgili makinelere gönderilir.

Dikey & Yatay Kesim

Bu makineler, her türlü yoğunluk ve sertlikteki süngerler için istenilen ölçülerde ve yüksek hassasiyette kesim imkanı sağlamaktadır.

Kontur (CNC) Kesim

Her türlü yoğunluk ve sertlikteki sünger çeşitleri, bilgisayar kontrollü programlar sayesinde istenilen nitelikte ürünler haline dönüştürülmektedir. Kontur kesim makineleri belirlenen koordinatlar dahilinde 180 veya 360 derece hareket kabiliyetine sahip bıçaklar sayesinde istenilen şekilde kesim yapmaktadır. Yatak ve Mobilya sektöründe kullanılan oturak ve sırt süngerleri genellikle, kontur kesim teknolojisiyle kesilmektedir.

Rulo Kesim

Yatak, Mobilya ve Laminasyon sektörlerinde kullanılan 0,3 cm ila 5 cm kalınlığında her türlü rulo sünger kesimi yapılmaktadır.

Paketleme

Paketleme Makinesi 1

MARFOM, üretim safhalarındaki hassasiyetini, ürettiği ürünün müşterilerine arzı konusunda da sergiler. Paketleme için ciddi yatırımlar yapan MARFOM, ürettiği ürünleri ileri teknoloji paketleme yöntemleriyle paketleyerek müşterilerine sevkiyat ve depolama süreçlerinde büyük avantajlar sağlamaktadır.

MARFOM'da Paketleme süreci, kesim sonrası Paketleme bölümüne sevk edilen ürünlerin, burada bir kez daha kalite kontrol işleminden geçirilmesi ile başlar. Daha sonra ise; paketlenecek ürünler, Poliüretan sünger ambalajlama işlemi için özel olarak tasarlanmış otomatik paketleme makinesine konveyör bant üzerinden giriş yapar ve polietilen naylon ile muntazam şekilde ambalajlanmış olarak makineden çıkar.

Paketleme Makinesi 2 (Rulo Paketleme)(Roll Packaging)

Uyguladığı sıkıştırma kuvveti (pres) sayesinde, rulo süngerlerin hacmini düşürerek depolama ve nakliyede kolaylık ve avantaj sağlayan rulo paketleme makinesi; ruloların çapını ve dolayısıyla hacmini, süngerin yoğunluğuna bağlı olarak değişen oranlarda (max %50) düşürebilecek kapasite ve özelliktedir.