Şirket Profili 2

Marfom Sünger İle
Yeni ve Yenilikçi Bir Yola Çıktık.

İstedik ki; Marmara Malzemecilik deneyimini yıllardır bilip yaşayan müşterilerimiz, bu güveni artık Marfom Sünger ile de yaşasın. 50.000 m2 açık, 20.000 m2 kapalı alanda 80 çalışanı ile Türkiye'nin sayılı sünger üretim merkezlerinden biri olacak olan Marfom Sünger, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi'ne ve 850 kg/dk üretim kapasiteli, yüksek basınçlı Hennecke Multiflex Teknolojisi'ne sahiptir. Geçmişi 35 yıla dayanan köklü bir şirketler ailesi olarak, Marfom'un ülke ekonomisine ve istihdam gücüne getireceği katkı ile gurur duyuyoruz. Ayrıca Marfom Sünger fabrikası ile sektörde üreticilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, onlara kalitesinden şüphe etmeyecekleri, global yenilikleri ve son teknolojileri bulabilecekleri en genç adres olmanın da heyecanını yaşıyoruz.Deneyimli Marmara Malzemecilik ailesinin yeni bireyi olan Genç Marfom, yenilikçi vizyonu ve üstün üretim teknolojisi ile sizlere beklentilerinizin de üzerinde bir hizmet sunacaktır. Dünyanın geldiği noktada global teknolojiyi yakalamak, gelişmekte olan değil, gelişmiş bir ülke olmak yolunda çizilen rotada en önemli adımdır. Marmara Malzemecilik, rotasını yarının teknolojisine, dümenini de yeniliğin kalitesine çevirip, sektörün deneyimli uzun yol kaptanlarından biri olduğunu Marfom Sünger ile bir kez daha kanıtlayacaktır.Bu benzersiz yolculuğun keyfine ancak ve ancak sizlerin güveni değer katabilir.

Vizyon ve Misyonumuz

Vizyonumuz

Vizyonumuz; müşteri odaklı, araştırma ve geliştirmeye gereken önemi veren, değişen pazar koşullarına ayak uydurabilen, dürüst ve güvenilir bir firma kültürü ile, Türkiye'de ve Dünya'da yenilikçi ve kaliteli üretimin merkezi olmaktır.

Misyonumuz

Misyonumuz; sektörün teknoloji lideri olarak, her bir çalışanımızın aktif katılımı sayesinde, müşterilerimize kaliteli ürünler sunmak ve ülkemize değer katmaktır.

Kalite Politikamız

Marfom Sünger Kimya San ve Tic. A.Ş. Üst Yönetimi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde belirlediği politika gereğince;

 • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'nin gereklerini yerine getirmeyi ve etkinliğini sürekli iyileştirmeyi,
 • Gelişen teknolojiyi izleyerek, bu yolla ürün kalitesini ve çeşidini arttırarak sektöre yön vermeyi,
 • Tüm süreçleri verimlilik doğrultusunda sürekli geliştirerek, kaliteyi arttırmayı ve maliyetleri düşürmeyi,
 • Müşteri beklentilerini karşılayacak ürünleri sürekli doğru ve zamanında üretmeyi,
 • Müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla müşteri taleplerini her aşamada tam olarak karşılamayı,
 • Eğitim ve deneyimleri devamlı artırılan çalışanlar ve diyaloğa açık yönetim anlayışı ile sürekli öğrenen bir organizasyon yapısı oluşturmayı,
 • İç dinamiğimiz olan çalışanlarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle, ekip ruhu taşımayı,
 • Tüm faaliyetler gerçekleştirilirken kanuni yükümlülüklere ve çevreye özen göstermeyi,
taahhüt etmektedir.

Müşteri Memnuniyet Politikamız

MARFOM, müşterilerinden gelen şikayet ve önerileri kurumsal gelişimin sürekliliği için bir fırsat olarak değerlendirmektedir.

Bu doğrultuda; MARFOM'da,

 • Tüm ürün, süreç ve hizmetlerde kalite esas alınır.
 • Müşteri şikayetleri şeffaf, hızlı ve müşteri odaklı bir şekilde çözülür.
 • Müşteri memnuniyetini yüksek seviyede tutmak için prosesler sürekli iyileştirilir.
 • Müşteri algısını ölçmek ve değerlendirmek için çalışmalar yapılır.

Verimlilik Sistemimiz

MARFOM VERİMLİLİK SİSTEMİ, temelinde sürekli gelişimi hedefleyen bir yapıdır. MARFOM olarak biz; her zaman yapılabilecek daha iyi şeyler olduğunu biliyoruz ve sürekli gelişim için çalışıyoruz. Kalite anlayışımızdan asla ödün vermeyerek, müşterilerimize beklentilerinin de üzerinde ürünler sunarak mutlak müşteri memnuniyetine ulaşmayı hedefliyoruz.
Kalite, iş güvenliği, çalışma kültürü, verimlilik, takım çalışması, MARFOM VERİMLİLİK SİSTEMİ'nin temel yapı taşlarıdır. Toplamda 20 kriterden oluşan sistemimiz, çalışanların işe daha fazla katılımını, işini ve iş yerini benimseyip kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacak bir çalışma ortamını hedeflemektedir.
MARFOM VERİMLİLİK SİSTEMİ bireyimiz, bu 20 kriteri yüklenmiş ve başarıya giden yolda ilerlemektedir. Genç MARFOM, daha yolun başında olduğunun bilincindedir. Bu yapının hayata geçmesi ve sürdürülmesi için sadece Üst Yönetim'in çalışmaları yeterli olmadığından dolayı, çalışanlar sisteme dahil edilmiş ve sistemimizi temsil eden logoda asıl işin çalışanlara düştüğü vurgulanmıştır. Bireyimiz, her bir kriteri ayrı ayrı özümseyip hayata geçirdiğinde, başarının zirvesine ulaşacaktır. Üst Yönetim, bu yolda çalışanlarının yanında olup, gelişimleri için her türlü desteği sağlayacaktır.

İSG Politikası

MARFOM'un benimsemiş olduğu İş Sağlığı ve Güvenliği politikası 'önce insan' anlayışına dayanmaktadır. Bu doğrultuda hedefimiz, çalışanlarımıza sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak ve sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda mükemmele ulaşmaktır.
İSG Politikamızı hayata geçirmek için yaptığımız faaliyetler şöyledir;

 • İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tüm kanun, yönetmelik ve standartlara uyulur.
 • İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tüm riskler tespit edilir ve koruyucu önlemler alınır.
 • Çalışanlarımız iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitilir ve bilinçlendirilir.
 • Acil durumlar için gerekli tedbirler alınarak acil durumlara hazırlıklı olunur.
 • Tehlikelerin kaynağında yok edilmesi sağlanarak, sıfır iş kazası hedeflenir.

Çevre Politikası

MARFOM'un Çevre Politikası, faaliyetlerin yasalara uygun bir şekilde yürütülmesi ve aynı zamanda sürdürülebilir kalkınma prensibiyle gerçekleştirilmesi esasına dayanır.

MARFOM, çevreyi çok değerli bir hazine olarak görür ve gelecekte tüm insanlığın faydalanabilmesi için en iyi şekilde korunması gerektiğine inanır.

Bu bilinçle, MARFOM'da;

 • İlgili çevre mevzuatının gereklerine uyularak topluma ve çevreye karşı olan sorumluluklar yerine getirilir.
 • Atıkları minimuma indirmek, kirliliği kaynağında önlemek ve çevre üzerindeki diğer olumsuzlukları azaltmak için titizlikle çalışılır.
 • Doğal kaynaklar bilinçli ve en etkili şekilde kullanılır.

Şirket Bilgileri

Mersis NoSicil NoFirma AdıFirma DurumVergi NoTürüTSM
0612068408300020731689-0MARFOM SÜNGER SAN. VE TİC. A.Ş.TescilliAktif6120684083A.Ş.İSTANBUL TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ
061206840830002021984 MARFOM SÜNGER SAN. VE TİC. A.Ş. SAKARYA ŞUBESİTescilliAktif6120684083ŞUBESAKARYA TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ